Ataşehir Nikah Dairesi, Nikah İşlemleri ve Kokteyl Detayları, Düğün Fotoğrafçısı - Düğün Fotoğrafçısı 34 - En Mutlu Anım

Ataşehir Nikah Dairesi, Nikah İşlemleri ve Kokteyl Detayları, Düğün FotoğrafçısıAtaşehir Nikah Salonu, Ataşehir Nikah Sarayı, Ataşehir Nikah Dairesi, Ataşehir Evlendirme Salonu, Ataşehir Evlendirme Dairesi, Nasıl Gidilir? Adres ve Telefon.

Evlilik başvurusunda gerekli belgeler
18 yaşını dolduran ve çiftlerden birinin ATAŞEHİR’de ikamet etmesi durumunda aşağıdaki belgeleri getirmeleri yeterlidir.İkamet adresi Nüfus Müdürlüğü Adrese dayalı KPS de(kimlik paylaşım sistemi.MERNİS) kaydı olmalıdır.

1. Çiftlerin en son medeni hali işlenmiş TC kimlik no’lu resimli nüfus cüzdanları aslı ve fotokopileri.10 yılı aşan,yıpranmış nüfus cüzdanları kabul edilmeyecektir.

2. 7′şer adet vesikalık resim.Resimler renkli ve ön cepheden baş açık,inkılap ilkelerine uygun olarak sivil giysilerle çekilmiş olması ve kişinin son halini göstermesi bakımından son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekir. Kadınların alın,çene ve yüzleri açık olmak şartıyla başörtülü fotoğrafları kabul edilir. FOTOKOPİ VE KOPYA RESİMLER GEÇERSİZDİR.BU GİBİ RESİMLER KESİNLİKLE KABUL EDİLMEZ

3. Resmi sağlık ocağı veya hükümet tabiblerinden bölge ayınmaksızın her taraftan alınan sağlık raporları geçerlidir. EVLENME SAĞLIK RAPORU (raporlar imzalı ve mühürlü olmalıdır)


NOT:
 Yaş sorunu,iddet müddeti,yabancı evlilik gibi durum varsa AYRICA ek olarak aşağıdaki belgeler istenir.

4. 16 yaşını doldurup 17′sinden gün alanlar adaylarAile Mahkemesinden kesinleştirilmiş evlenebilir kararı almaları;17 yaşını doldurup 18′nden gün alan adaylar noterden alınmış Anne -Baba muvafakatnamesi ile evlenebilirler.Anne ve Baba’dan biri ölmüş ise ölümü nüfus kaydı ile belgelenecektir.

5. Boşanmış,evliliğin butlanına hükmedilmiş veya kocası ölmüş kadın,boşanma veya evliliğin butlanına dair mahkeme kararı veya kocasının ölüm tarihinden itibaren 300 gün geçmedikçeyeniden evlenemez.Ancak kadın 300 günlük süre dolmadan önce doğum yaptığı veya mahkemece bu sürenin kısaltılmasına veya kaldırılmasına karar verildiği takdirde,kadın için bekleme süresi ortadan kaldırılır.4721 sayılı T.M.K. 132 md. ve evl.yönetmeliği 15/c md.

NOT: Aile Mahkemesi kararının kesinleştirilmesi zorunludur.

6. Yabancı uyruklu ise Türkiye’de bağlı bulunduğu konsolosluktan alınarak Vilayet Hukuk İşlerine onaylatılmış bekarlık belgesi,İstanbul’da konsolosluğu bulunmayan yabancılar için Ankara’da bulunan Büyükelçiliklerinden alınan bekarlık belgelerinin Dışişleri Bakanlığı’nca onaylatılması gerekmektedir.

Diğer durumlar;

7. Evlenecek çiftlerin beraber gelmeleri veya gelemeyen adayın vekalet vermesi zorunludur.Bunun için noterden özel vekaletname düzenlenmesi ve bu vekaletnamede vekalet veren ile vekili ve evleneceği kişinin tam kimlikleri ile evlenme işlemlerinin yürütülmesi için verilmiş olduğu açıkça belirtilmesi şarttır.Evlendirme yönetmeliği madde 17.

8. Kayıt ve müracaatlar sabah 08.30-11.45 öğleden sonra 13.00-15.30 arasıdır.

9. Nüfus Müdürlüğünden alıcakları son medeni halini belirten nüfus kayıt örnekleri ile başvuru yapılabilir.

10. Her iki çiftin ikametgahları.

11. Her iki çiftin Nüfus Müdürlüğünden almış oldukları “nüfus kayıt” örneği.

12.Evlenecek çiftlerin Ataşehir Nüfus Müdürlüğün’den son medeni hallerini belirten nüfus kayıt örneği almaları gerekir.

13.
Evlilik için sağlık raporlarını aile hekimlerinden  veya Ataşehir Belediyesi Türkan Saylan Tıp Merkezin’den almaları gerekir.

Mal ayrılığı talebi olanların, noterden yaptırmış oldukları MAL AYRILIĞI SÖZLEŞMESİ müracaat dosyasına koyulur.

Kızlık soyadını kullanmak isteyenler, evlendirme memuruna kayıt anında söylemeleri gerekmekte; soyadı dilekçe sistemden çıktı olarak alınmakta olup Evlendirme memurunun önünde imzalanacaktır

ATAŞEHİR’DE İKAMET ETMEYENLER İKAMET ETTİKLERİ YER EVLENDİRME DAİRESİ’NDEN İZİN BELGESİ ALARAK EVLENDİRME DAİREMİZE BAŞVURABİLİRLER.

MÜRACAAT EVRAKLARI, ALINDIĞI TARİHTEN İTİBAREN 6 AY SÜRE İLE GEÇERLİDİR.

İstenilen evraklar tamamlandıktan sonra gün için müracaat edilecektir.Eksik evrakla müracaat yasa gereği kabul edilmemektedir.

Müracaat edildikten sonra en erken gün varsa 3 gün sonraya gün verilmektedir.Müracaat tarihinde yasa gereği evlilik akdi yapılmamaktadır.

EVLİLİK BAŞVURU EVRAKLARI DÜZENLENDİĞİ TARİHTEN İTİBAREN 6 (ALTI AY) SÜRE İLE GEÇERLİ OLDUĞUNDAN İSTENİLEN NİKAH GÜNÜ BU TARİH ARALIĞINI GEÇMEYECEKTİR.

Adres: Ataşehir Belediye Başkanlığı Ek Binası. Meriç Cad. Çitlembik Sk. No 2/3
Atatürk Mah. Ataşehir/İstanbul
Tel: (216) 580 99 98
Nikah Salon Fotoğrafçısı Tel:  Evlendirme dairesinin yukarıdaki telefonundan ulaşabilirsiniz. (Biz düğün fotoğrafçısıyız, bu salonun fotoğrafçısı biz değiliz.)
Not: Sitemizde yer alan konular bilgilendirme amaçlıdır. Evlendirme dairesince istenen evraklar ve ücretler başvurduğunuz tarihte farklı olabilir. Evlendirme dairesinin fotoğrafçısı biz değiliz.
Web: http://yeni.atasehir.bel.tr/AltSayfa.aspx?ID=1368


“En Mutlu Anınız” için düğün fotoğrafçısı veya tüm gün çekim için düğün hikayesi fotoğrafçısı arıyorsanız, düğün fotoğrafçısı fiyatları sayfamızdan paketlerimize göz atabilirsiniz.

Düğün Fotoğrafçısı 34 | Düğün Fotoğrafçısı İstanbul - Nişan Fotoğrafçısı - Düğün Fotoğrafları - Nişan Fotoğrafları - Düğün Hikayesi Fotoğrafçısı. Fotoğrafların, Yazıların İzinsiz Kullanımı Yasaktır. | En Mutlu Anım 2012 Up