Tuzla Nikah Salonu, Nikah İşlemleri Evrakları, Adres ve Tel - Düğün Fotoğrafçısı 34 - En Mutlu Anım

Tuzla Nikah Salonu, Nikah İşlemleri Evrakları, Adres ve Tel

Tuzla Evlendirme Salonu, Tuzla Evlendirme Dairesi, Tuzla  Nikah Dairesi, Tuzla Nikah Sarayı, Tuzla  Nikah Salonu, Nasıl Gidilir? Nikah Ücreti, Adres ve Telefon.

EVLENEBİLMEK İÇİN SAĞLANMASI GEREKLİ BELGELER NELERDİR?
* Nüfus Cüzdan Fotokopileri (Hüviyetler resimli ve 10 yılı aşmamış olacak)
* Evlenmeye mani herhengi bir rahatsızlığın bulunmadığını belirten Sağlık Raporu (Aile hekiminden alınan resimli ve onaylı rapor)
* Üçer adet fotoğraf
* Bir adet yarım kapaklı karton dosya
* U.A. Aile Cüzdanı Ücreti (58 TL)

Not:
1 – Çiftler 18 yaşını doldurmuş olmalıdır. 17 yaşını doldurmuş olanlar Anne ve Babalarının muvafakati ile, 16 yaşını doldurmuş olanlar ise Mahkeme Kararı ile evlenebilirler. Daha küçük yaşta olanların evlenmesi mümkün değildir.
2 – Boşandıktan ya da dul kaldıktan sonra 10 ay içinde evlenmek isteyen bayanlar Aile Mahkemesi’nden İddet Müddetini Kaldırma kararı almalıdır.
3 – Tuzla’da ikamet etmeyenler ikamet ettikleri yer Evlendirme Dairesinden Evlenme İzin Belgesi alarak evlendirme dairemize başvurabilirler.
4 – Yabancı evliliklerde aday kendi ülkesinin Evlendirme Memurluğu’ndan alacağı çok dilli bir belge olan Evlenme Ehliyet Belgesi’ni almalı veya İstanbul’daki kendi konsolosluğundan alacağı Bekarlık Belgesi’ni İstanbul Valiliği İl Hukuk İşleri Müdürlüğü’ne tasdik ettirerek getirmelidirler.
İstanbul’da konsolosluğu bulunmuyorsa Ankara’daki Büyükelçiliğinden Bekarlık Belgesi alınıp Dışişleri Bakanlığında tasdik ettirilerek getirilmelidir.
* Evlenme Ehliyet Belgesi; Evlendirme memuru başvuranların medeni hallerinde kuşkuya kapılırsa ilgililerin kayıtlı bulunduğu yer nüfus idaresinden “evlenme ehliyet belgesi” isteyebilir.
* Rıza Belgesi; 16 yaşını doldurmuş erkek ve kadınlar ancak hakim kararıyla; 17 yaşını doldurmuş ancak 18 yaşını doldurmamış erkek ve kadınlar yasal temsilcilerinin izni ile evlenebilir.

Yasal temsilcilerinin izni gereken bu durumda;
a. Evlenme Beyannamesinin arkasındaki “rıza belgesi” doldurulmalıdır. Ana ve babanın veya vasinin imzasının bulunduğu bölüm ya yetkili merciler tarafından onaylanmış olacaktır ya da rıza belgeleri ana ve baba veya vasi tarafından bizzat evlendirme memurunun huzurunda da imzalanacaktır ki bu takdirde imza onaylaması evlendirme memurunca yapılır.
b. Ana ve babadan birinin ölmüş olması durumunda sağ olan veya boşanma halinde velayet verilmiş olan tarafın imzası yeterlidir.
c. Rıza belgesi vasi tarafından imza edildiği takdirde vasi tayinine dair mahkeme kararı istenir ve dosyaya eklenir.
Hazırlanan evraklar ile ilgili belediyenin Evlendirme Birimi’ ne başvuru yapıldığında, evlendirme işlemleri bu birim tarafından gerçekleştirilecektir.

EVLENMENİN OTURULAN YERDEN BAŞKA YERDE YAPILMASININ KOŞULLARI NELERDİR?
Dosyanın incelenmesi sonucunda evlenmeye engel bir hali bulunmadığı ve belgelerinin tam olduğu anlaşılan çiftlere, istekleri durumunda, evlenme beyannamesinin izin belgesi onaylanarak verilir. Bu belgeyi alan çiftler yurt içinde veya dışında evlendirmeye yetkili makam huzurunda, ayrıca bir dosya düzenlenmesine gerek kalmadan evlenebilirler.
Evlendirme izin belgesi düzenlendiği tarihten itibaren 6 ay geçerlidir.

EVLİLİK SONRASI NE TÜR BİR BELGE VERİLMEKTEDİR?
Evlenme töreni biter bitmez evlendirme memuru eşlere bir aile cüzdanı verir.

Adres: Evliya Çelebi Mh. Adnan Menderes Cd.no:17 34945
Tel: 0216 446 86 00
Nikah Salon Fotoğrafçısı Tel:  Evlendirme dairesinin yukarıdaki telefonundan ulaşabilirsiniz. (Biz düğün fotoğrafçısıyız, bu salonun fotoğrafçısı biz değiliz.)
Not: Sitemizde yer alan konular bilgilendirme amaçlıdır. Evlendirme dairesince istenen evraklar ve ücretler başvurduğunuz tarihte farklı olabilir. Evlendirme dairesinin fotoğrafçısı biz değiliz.


Daha Büyük Görüntüle

“En Mutlu Anınız” için düğün fotoğrafçısı veya tüm gün çekim için düğün hikayesi fotoğrafçısı arıyorsanız, düğün fotoğrafçısı fiyatları sayfamızdan paketlerimize göz atabilirsiniz.

Düğün Fotoğrafçısı 34 | Düğün Fotoğrafçısı İstanbul - Nişan Fotoğrafçısı - Düğün Fotoğrafları - Nişan Fotoğrafları - Düğün Hikayesi Fotoğrafçısı. Fotoğrafların, Yazıların İzinsiz Kullanımı Yasaktır. | En Mutlu Anım 2012 Up